ZADZWOŃ +48 665 556 534
WESPRZYJ NAS

Projekt urbanistyczny eko-miasta – geneza.

Rozumiemy, że człowiek najlepiej czuje się w otoczeniu przyrody. To ona nadaje rytm naszemu życiu. Budzimy się wraz ze wschodzącym słońcem, nabieramy więcej optymizmu z nadchodzącą wiosną. Matka Natura to odwieczna inspiracja dla sztuki, a przede wszystkim dla architektury. Nasze eko-miasto to ukłon w kierunku przyrody

Projekt oparty jest na kształcie rzutu korony drzew. Tworzy okrąg z nieregularnymi rozgałęzieniami. Drzewo jest długowieczne, ale wraz z rozwojem zmienia się. Szeroko się rozrasta by dać nam więcej tlenu oraz cień w upalne dni. To schronienie dla zwierząt, pomaga im przeżyć. Obserwowanie natury to kojące doświadczenie. Uczy jedności ze światem, przyjaźni, wzajemnej pomocy, szacunku. Pokazuje, że wszystko się zmienia, nie ma nic stałego, a my powinniśmy jak drzewo stale się rozwijać.

Domy mieszkalne, przemysł oraz obiekty użytku publicznego zostały rozplanowane według linii gałęzi. Tworzą nieregularny układ, który ze sobą harmonijnie współgra. Płynne i opływowe kształty zastosowane w projekcie są przyjemne w odbiorze dla ludzi. Z natury czujemy się lepiej w organicznym otoczeniu aniżeli w kanciastym i monumentalnym miejscu. Taka forma architektury sprawia, że człowiek czuje jedność z otaczającym go światem.

Mimo organicznej formy miasta, nie możemy mówić tu o chaosie. Projekt został podzielony ze względu na poszczególne funkcje. Dzięki czemu obszar przemysłowy nie koliduje ze strefą mieszkalną. Nie będziemy musieli jechać pół miasta by złapać oddech w parku. To organizm, w którym życie będzie wolne od toksyn.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ

Otrzymuj najnowsze informacje

Subskrybuj

* oznacza pole obowiązkowe